Owieczki w drodze ku pełni Eucharystii

with 4 komentarze

Zawiązała się wspólnota Owieczek. Wspólnota rodzin, które przygotowują swoje młodsze dzieci do sakramentu pojednania i wczesnej Pierwszej Komunii Świętej.

Jesteśmy po pierwszym spotkaniu. Było gwarnie i radośnie, ale też bardzo owocnie. Tematem był kalendarz liturgiczny oraz Różaniec Święty, ponieważ jest październik. Przygotowanie do sakramentów dokonuje się nade wszystko w rodzinie, dlatego po każdym spotkaniu czeka zadanie do wspólnego z dziećmi wykonania.

Na spotkanie przyszło 10 rodzin.

Takie zainteresowanie naprawdę cieszy, a następne spotkanie już 26 października. Tematem będzie „Jezus Chrystus Król Wszechświata i jego słudzy — święci”. Na tydzień przed spotkaniem, poprosimy w ramach przygotowania o przeczytanie bądź w innej formie przedstawienie dziecku żywotu świętego patrona dziecka (pierwsze imię) wraz z datą wspomnienia go w kalendarzu liturgicznym (dzień imienin).

Zapraszamy tych, którzy jeszcze chcieliby dołączyć. Jest taka możliwość. Spotkania odbywają się przy parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi (ul. Obywatelska 60). Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 9.

Arcybiskup Grzegorz Ryś wydał pozwolenie na przygotowywanie dzieci do wczesnej Komunii Świętej i Sakramentu Pojednania.

Zapraszamy wszystkie rodziny, którym bliskie jest wychowanie dzieci do miłości, bliskości z samym Jezusem Chrystusem.

Komentarze

 1. Sylwia
  | Odpowiedz

  To piękne dzieło na chwałę Pana! Niech dobry Bóg wam błogosławi. Chciałabym by i przy mojej parafii coś takiego powstało.

  • Grzegorz Powideł
   | Odpowiedz

   Dziękujemy za dobre słowo.

 2. Anna
  | Odpowiedz

  Ile spotkań jest zaplanowanych na przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i czy są już ustalone ich daty?

Zostaw swój komentarz