Porszewickie spotkanie kobiet

with Brak komentarzy

W 1965 roku papież Paweł VI proroczo mówił na zakończenie Soboru Watykańskiego II, że kobieta osiągnęła wpływy, jakich dotąd nie miała. Jej powołanie osiąga pełnię i to właśnie kobieta może tak wiele zrobić, aby ocalić ludzkość od upadku.

Po wielu, wielu latach dokonało się pierwszy raz na skalę ogólnoświatową wielkie wydarzenie w historii Kościoła — spotkanie kobiet. Kobiet, które przewodzą innym kobietom. A także duszpasterzy tych kobiet. duszpasterzy, którzy w całej Polsce zajmują się dziełami kobiecymi.

Odbyło się spotkanie w Porszewicach z Biskupem Wiesławem Szlachetką. Spotkanie pełne mocy Ducha Świętego, gdzie kobiety przepełnione duchem ewangelicznym, pokorne a jednocześnie mocne Bogiem, pragną mieć swój wkład w dziele przygotowania świata do przyjścia Królestwa Niebieskiego. Nie zabrakło też naszego głosu. Ważnego głosu.

Na owoce tego czasu myślę nie trzeba będzie długo czekać. Będą widoczne w naszych kościołach. Podsumowanie obrad zostanie przedstawione najpierw biskupom na Konferencji Episkopatu Polski, a potem zostaną wystosowane odpowiednie wskazania do pracy.

Owocem obrad jest między innymi ogólnopolska pielgrzymka kobiet na Jasną Górę — 24 maja. Już dzisiaj z całego serca zapraszamy.

Zostaw swój komentarz