[aktualizacja 29.06.2018]

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że siedziba szkoły będzie w Zgierzu. To jednak nie warunkuje naszych działań tylko w obrębie tego miasta. W drugim tygodniu lipca do szkoły zaproszeni są strażacy, aby wydać konieczne decyzje. Kolejną dobrą wieścią jest to, że przeszliśmy pierwszy etap projektów na uruchomienie działań edukacyjnych dla dzieci. Planujemy grę historyczną, survival dla dzieci i zajęcia z podstawy programowej w ciekawej formie.

Prosimy modlitwę w intencji ostatecznego otwarcia szkoły i zgłaszanie chęci zapisania swojego dziecka/dzieci.

 

Jesteśmy w edukacji domowej już od pięciu lat, choć zamiłowanie do wolności jest w naszych sercach od zawsze. Cenimy tę formę kształcenia ze względu na jednoczący rodzinę jej charakter. Dzięki wychowywaniu i edukowaniu w domu możemy być obecni w życiu dzieci, wspólnie pracować, uczyć się, rozwijać, rozwiązywać konflikty, mieć realny wpływ na kształtowanie charakteru, postaw i hierarchię wartości.

Półtora roku temu zorganizowaliśmy ogólnopolską konferencję o Edukacji Domowej, która zgromadziła prawie 100 osób. Od tamtego czasu staramy się o otwarcie nowej szkoły, która wspierałaby edukację domową w naszym województwie.

Chcemy, aby ta szkoła pomagała kształcić i edukować dzieci łącząc błogosławieństwo domu i szkoły. Pragniemy, aby ta szkoła była „żywa”, atrakcyjna i prawdziwie pomocna dla wszystkich tych, którzy pragną mądrego i odpowiedzialnego wychowania swoich dzieci w duchu antropologii chrześcijańskiej. To szkoła ma być dla rodziny, a nie rodzina dla szkoły.

W tej chwili jesteśmy na etapie uzyskiwania odpowiednich zgód i pozwoleń. Jest to proces trudny i zależny od wielu instytucji. Jesteśmy już na etapie zaawansowanych ustaleń. Wierzymy, że szkoła będzie mogła rozpocząć zapisy w pierwszej połowie wakacji. W tym roku staramy się o otwarcie ośmiu klas szkoły podstawowej oraz oddziału przedszkolnego, w którym będzie można odbyć przygotowanie przedszkolne.

Zachęcamy do zapisu na newsletter w formularzu obok, abyśmy mogli wysyłać informację o postępach w pracach i ofercie dla Edukacji Domowej w naszym regionie.

Prosimy też o wypełnienie prostej ankiety, która pozwoli nam lepiej przygotować na Państwa potrzeby.

WEJDŹ – ANKIETA