Cel

“W rodzinie, pod sercem matek, kryje się Naród”
~Kardynał Stefan Wyszyński

“Poród może być piękny” to rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego. Mają one na celu:

– przygotować do porodu, poprzez wyposażenie kobiety w niezbędną wiedzę i kompetencje

– uleczyć traumę z przebytych porodów, cięć cesarskich, poronień i innych trudnych doświadczeń związanych ze sferą przekazywania życia

Kobieta po rekolekcjach odzyskuje nadzieję, kompetencje i siłę do rodzenia tego fizycznego jak i duchowego.

Rekolekcje prowadzone są przez katolickiego kapłana oraz katolickie kobiety zaangażowane w pomoc w rodzeniu.

Prowadzące

Anna Powideł

pomysłodawczyni i organizatorka rekolekcji – Córka Króla, szczęśliwa żona, mama 10 dzieci (w tym troje w Niebie), v-ce prezes fundacji Filome, dyrektor szkoły Nazaret,  prowadzi liczne warsztaty i spotkania dla kobiet a także otulanie poporodowe. Zachwycona geniuszem KOBIETY. Jej marzeniem jest, aby każda kobieta odnalazła w sobie prawdziwe piękno i siłę, co pomoże przemienić rodziny, a przez to całą ludzkość.

Wanda Ekielska

żona, mama 7 dzieci, zastępcza mama 1; babcia 2 wnuczków i 1 wnuczki w niebie; chrześcijanka; Dzięki Panu Bogu, spotkanym ludziom (szczególnie śp. prof. Włodzimierzowi Fijałkowskiemu i Ewie Niteckiej) oraz własnemu doświadczeniu pomaga rodzicom w przygotowaniu do porodu. Prowadzi wraz z mężem Dom Narodzin Świętej rodziny w Łomiankach.

Ewa Nitecka

żona, matka i babcia czternaściorga wnucząt. Studiowała fizykę na UW oraz w Instytucie Studiów nad Rodziną.
Współautorka książek “Przygotowanie do porodu naturalnego” wyd. PZWL 1987 oraz “Miłość od poczęcia”. Zainicjowała w Polsce zmiany w opiece okołoporodowej zaczynając od organizacji szkoły rodzenia. Organizowała i prowadziła grupy wsparcia dla mam karmiących piersią. Razem z grupą rodziców zorganizowała Stowarzyszenie na Rzecz Naturalnego Rodzenia i Karmienia, które ma znaczący udział w zmianach w opiece okołoporodowej w Polsce. Prowadzi w Radio Wnet audycję “Rodzinnie”. Pomaga w przygotowaniu do porodu, towarzyszy podczas i wspiera po porodzie. Marzy, żeby RODzenie wróciło do RODziny i w rodzie mądrość rodzenia była przekazywana

Plan

od 16.00 – zakwaterowanie + możliwość spowiedzi

17.00 – Eucharystia + powitanie

18.00 – kolacja

19.00 – Krąg kobiet – kobiecy wieczór integracyjny

20.30 – konferencja Anny Powideł – „Wolności oddać nie umiem”

Silentium sacrum

7.00 – gimnastyka

7.45 – śniadanie

9.00 – Eucharystia

10.15 – 11.30 – konferencja Wandy Ekielskiej – „Duchowy, fizyczny i psychiczny wymiar porodu”

11.45 – 13.00 – konferencja Ewy Niteckiej – „Urodzić śpiewając i tańcząc”

13.00 – obiad

15.00 – 18.00 – „Moja historia” – spotkanie w grupach

18.00 – kolacja

19.30 – Wieczór modlitewny z modlitwą przebaczenia

Silentium sacrum

21.30 – Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu

7.00 – gimnastyka

7.45 – śniadanie

9.00 – Eucharystia

10.15 – 11.30 – konferencja

11.45 – 13.00 – „Moja nowa nadzieja”

13.00 – obiad

14.00 – świadectwa + błogosławieństwo końcowe

15.30 – zakończenie rekolekcji

16.00 – pakowanie i wyjazd

Dom Rekolekcyjno-Formacyjny Sióstr Niepokalanek

Szkolna 2

96-516 SZYMANÓW (gmina Teresin)

Koszt

Koszt rekolekcji weekendowych to:

W koszt rekolekcji wchodzi: pełne zakwaterowanie i wyżywienie.

W razie rezygnacji zwrot pieniędzy możliwy do 10 dni przed datą rozpoczęcia po mailowym zgłoszeniu rezygnacji. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

W razie konieczności istnieje możliwość przyjazdu z małym dzieckiem i osobą towarzyszącą (koszt rośnie o 300zł)

Zapisy na termin 26-28 stycznia 2024

Rekolekcje planowane są również w okresie 31 maja – 2 czerwca 2024

Formularz zapisu

Grupa kobiet

Świadectwo

Dla mnie przeżyte rekolekcje “Poród może być piękny” były uzdrawiającym czasem. Przemienił mój strach w radość z nadchodzącego spotkania z córką. Pomógł mi spojrzeć na wiele trudności oczami Pana Boga. Gotowość służby ze strony prowadzących była odczuwalna na każdym kroku. Można na nich liczyć zawsze. Czuję ogromną wdzięczność za tamten czas. Czuję się piękna Bożą miłością.

Ewelina Bajdalska
~szczęśliwa mama czwórki dzieci

Po trudnych doświadczeniach pierwszego porodu, w drugiej ciąży postanowiłam “wziąć się za siebie” od strony emocjonalnej. Bo choć wydawało mi się, że wszystko sobie już wytłumaczyłam i pogodziłam się z tym, jak było, wciąż łamał mi się głos, a czasem łzy napływały do oczu, kiedy opowiadałam komuś o moim porodzie. Dlatego zdecydowałam się na kilka spotkań z psychologiem i bardzo zależało mi na tym, żeby pojechać na rekolekcje “Poród może być piękny”. Chciałam opowiedzieć tam swoją historię i w ten sposób niejako ją zamknąć, zostawić za sobą, już nie rozpamiętywać. Chciałam posłuchać historii innych kobiet. Chciałam umocnić się w moim pragnieniu doświadczenia w pełni naturalnego porodu. Chciałam wzmocnić swoją wiarę i jeszcze bardziej zaufać Bogu. Wszystko to się zadziało. Wróciłam silniejsza, spokojniejsza i pełna nadziei. Dostałam wiedzę i wsparcie, jakich potrzebowałam. A dzięki temu, że pojechaliśmy cała rodzina (z Mężem i 2-letnia wówczas Córeczka), także mój Mąż nabrał przekonania i pewności, że naturalny poród w domu to jest to. I tak dwa miesiące po rekolekcjach na świat przyszedł nasz Synek. Kilka dni “po terminie”, w pełni naturalnie, w domu, przy wsparciu wspaniałej położnej. Dziękuję Bogu, że dał nam tego doświadczyć! I za wszelkie wsparcie, jakie dostałam na i po rekolekcjach – za każde dobre słowo, przytulenie, modlitwę. Niech Wam Bóg błogosławi, obdarza wszelkim dobrem i wynagradza stukrotnie Waszą służbę kobietom i całym rodzinom!
Pozdrawiam, z Panem Bogiem
Ela