Owieczki – przygotowania młodszych dzieci do Sakramentu Pojednania i Eucharystii

with Brak komentarzy
Wychowanie chrześcijańskie polega na wychowaniu do miłości, a uczyć miłości można tylko przez miłość. Eucharystia jest źródłem miłości prawdziwej, jest samą miłością i dlatego bez Eucharystii nie można po chrześcijańsku wychować dziecka. Jest to kwestia nie tylko życia eucharystycznego wychowawców, którymi są rodzice, ale także życia eucharystycznego wychowanków — dzieci.
(Wczesna Komunia Święta, wyd. Apostolicum)

W najbliższą niedzielę, 6 października 2019 r., o godzinie 15:00 przy ul. Obywatelskiej 60, czyli w parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej, rozpoczną się przygotowania do Sakramentu Pojednania i Eucharystii dla młodszych dzieci. Spotkania będą odbywać się w duchu wychowania chrześcijańskiego i w więzi z rodziną. Jest to nowa inicjatywa w naszej diecezji, będąca odpowiedzią na rosnące pragnienie i potrzeby wierzących rodzin.

Przygotowujące się dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem będą uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach, zajęciach, warsztatach oraz modlitwie, a wiosną przyjmą po raz pierwszy Sakramenty Pojednania i Eucharystii.

Inicjatywa dostała błogosławieństwo Arcybiskupa Grzegorza Rysia.

Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą.

Rodziców pragnących w ten sposób przygotować się wraz z dziećmi do Sakramentu Pojednania i Eucharystii zapraszamy do kontaktu i współtworzenia tego dzieła.


Termin kolejnego spotkania: sobota, 26.10.2019 r.

Kontakt:
ks. Piotr Kosmala – 502 135 822
Anna Powideł – 530 533 222

Zostaw swój komentarz