Córki u Matki – historia jednego pragnienia

with Brak komentarzy

Na początku września Anna Powideł została zaproszona do współpracy w ramach tworzącego się Duszpasterstwa Kobiet Archidiecezji Łódzkiej. W czasie tego spotkania wyraziła swoje pragnienie… to, które miała w sercu… pragnienie podziękowania każdej kobiecie za dar życia, za to, że jest matką. Ponieważ wierzy, że to jest właśnie tym, co możemy czynić najlepszego dla naszej ojczyzny. Chciała zatem zorganizować spotkanie wszystkich matek, a przynajmniej tych matek, które mogłyby przybyć – u Maryi. Wyjątkowej Matki. Na Jasnej Górze. Wyjątkowym miejscu…

To pragnienie troszeczkę ewoluowało, gdyż przestraszono się rozmiaru wydarzenia, ograniczono się zatem tymczasowo do tego, że stworzono coś, co będzie leżało u podstaw i będzie mogło się rozrastać. Co stworzy podwaliny pod dalsze działania.

I tak oto powstała idea spotkania kobiet na Dzień Matki – „Córki u Matki”.

Jest to wydarzenie, które ma przede wszystkim budować macierzyństwo. Dziękować za dar macierzyństwa. I uzdrawiać nasze macierzyństwo. A będzie się to dokonywało na linii naszej relacji z naszymi mamami.

Dlatego zapraszamy wszystkie dorosłe córki z ich mamami, a także wszystkie mamy z ich mamami, i ich mamy z ich mamami… 😊 Spotkajmy się, tak wielopokoleniowo, abyśmy mogły oddawać się w opiekę Maryi, Matce Bożej Zwycięskiej (bo do tego łódzkiego sanktuarium zapraszamy). Aby to Ona stała się Królową naszych serc, aby to Ona uczyła nas prawdziwej macierzyńskiej miłości. Aby to Ona stała się w nas źródłem przebaczenie i uwolnienia.

Przyjdźmy z naszymi mamami, tak jak możemy. Czy to fizycznie, czy to duchowo. Ale spotkajmy się tam po to, aby móc wzrastać w macierzyństwie. Bo bycie dobrą matką odmienia świat.

Zapraszamy. Możecie się tam z nami spotkać.

Cieszymy się, że działamy nie tylko w ramach Fundacji, ale szerzej – dla całego Kościoła, w jedności z innymi wspólnotami.

Follow Maryla Błońska:

Latest posts from

Zostaw swój komentarz