O NAS

Jesteśmy małżeństwem przyjaciół, których Bóg pobłogosławił siódemką dzieci i wielkimi pragnieniami. Celem każdego z nas jest osiągnięcie świętości. Kochamy Prawdę i wynikającą z niej wolność. Z wykształcenia jesteśmy familiologami. Od małego zajmowaliśmy się wychowaniem i formując się do służby jako harcerze. Założyliśmy fundację wzmacniającą rodziny poprzez rozwój poszczególnych jej członków www.fundacjafilome.pl Pragniemy założyć ośrodek dla rodzin „Osadę”, który ma służyć odpoczynkowi, edukacji, rozrywce w duchu chrześcijańskim. Uwielbiamy spędzać ze sobą czas, zwłaszcza na łonie natury.

Założyliśmy Szkoły NAZARET, które mają wspierać rodziny katolickie uczące i wychowujące swoje dzieci w domu. Pragniemy szkoły, która będzie domem dla każdego ucznia, nie zastępując tego najważniejszego – Domu Rodzinnego.

„Punktem wyjścia prawdziwej edukacji musi być prawda o człowieku, uznanie jego godności i jego transcendentalnego powołania. Patrzeć na każdego młodego człowieka przez taki pryzmat antropologiczny oznacza pomóc mu rozwijać to, co w nim najlepsze, aby wykorzystując wszystkie swe możliwości, mógł realizować to, do czego powołał go Bóg.”

Św. Jan Paweł II

„Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny.”

Fiodor Dostojewski

O Szkole

Szkoły NAZARET to miejsce, które jest służebne wobec wychowawczej i edukacyjnej roli rodziny. Jak rodzice licznej gromadki dzieci sami zdecydowaliśmy się na wielkie błogosławieństwo edukacji domowej. Widząc jak dużym wyzwaniem jest samodzielne edukowanie swoich dzieci, stworzenie bezpiecznego kontaktu rówieśniczego i przekazanie wiary, stworzyliśmy przestrzeń, gdzie spotykają się rodziny o podobnych pragnieniach serca, którzy przejmują odpowiedzialność za jedno z ważniejszych życiowych powołań.

Nazaret to szkoła podstawowa z oddziałem przedszkolnym (zerówka), oraz liceum ogólnokształcące. Do szkoły przyjmowane są całe rodziny. Pragnąc najwyższego dobra naszych dzieci uczymy je cnót, dobrych nawyków

– patronat rodzinny

– egzaminy